28 Haziran 2017 Çarşamba

Azatlılar (kurtuluş) Namazı. Şevval ayında Kılınır..

Azatlılar (kurtuluş) Namazı

Kim Şevval ayinda ister gece ister gündüz olsun sekiz rekat namaz kilar, her rekatta 1 Fatiha 15 Ihlasi serif okuyup namazın ardından 70 salavati serife  70 Tesbih duasi ( SübhanAllahi velhamdulillahi velaaa ilahe illallahu vallahu ekber vela havle vela kuvvete illa billahilaliyyilaziim ) okursa beni hak Peygamber olarak gönderen Hz.Allah'a yemin ederim ki, herhangi bir kul bu namazi tarif ettigim gibi kilarsa muhakkak Allahü Teala o kimsenin kalbine ilim ve hikmet pinarlari akitir.Ona hikmetlerle dilini konuşturur.
O kisiye dünyanin derdini gösterdiginde devasini da gösterir.Yine beni hak Peygamber olarak gönderen Allah'a yemin olsunki ;kim bu namazi vasf ettigim gibi kilarsa,bu kilmis oldugu namazın en son secdesinden başini kaldirmadan magfiret olur.
O kisi , o yil icerisinde vefat ederse, affa ugramis ve şehid olarak ölür. Eğer o kişi bu namazi seferde kılarsa varacagi yere kolaylikla varir. Oradaki maksadina erer.
Eğer o kişi borclu ise, Allahu Teala onun borcunu eda ettirir.
Eger o kisi ihtiyaç sahibi ise Allahu Teala onun ihtiyacını giderir.
Yine beni hak Peygamber olarak gönderen Allaha yemin olsunki ;
Herhangi bir kimse bu namazi kilarsa, Allahu Teala bu namaz icinde okudugu ayetteki her bir harf karşılığında ona Cennette mahrefe verir.”
Ashab sorar ; “Mahrefe nedir ? Ya Rasulallah!” Peygamber SAV Efendimiz buyurdular ;
“Mahrefe Cennette ,Bağlık ,bahçelık ,bostanlık hurmalıktır ki ; Bir atlı her bir ağacın gölgesinde 100 sene at koştursa yine de nihayete ulasamaz. ( Basladigi noktaya varamaz )” Sevgiyle...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder